Úvod > Aktuality > Podzimní varhanní koncert

Podzimní varhanní koncert

Datum konání:

Vážení příznivci,

srdečně Vás zveme ve čtvrtek 12. října na krásný koncert do sálu naší školy.

Varhanní koncert 2023

Magdaléna Jíšová (*1986, Šternberk),

je absolventkou Církevní varhanní školy v Opavě – obor hra na varhany a Pedagogické fakulty Katolické univerzity v Ružomberoku – obor hra na varhany a učitelství hudební výchovy. Při studiích plynule navázala na pedagogickou činnost (ZUŠ Uničov – klavír, keyboard, varhany), kde se věnovala i korepeticím sólistů a orchestru. Účastnila se Mezinárodní soutěže mladých varhaníků Opava 2004, Celostátní interpretační soutěže s mezinárodní účastí SUČ Ružomberok a mistrovských interpretačních kurzů pod vedením Gillian Weir, Johanna Trummera, Bogdana Narlocha, Dalibora Miklavčice a Susan Landale. V roce 2008 koncertovala na mezinárodním varhanním festivalu v Piešťanoch. Spolupracovala s dívčím sborem Jitro na Missa Vinea Crucis Ilji Hurníka. V roce 2014 se spolupodílela na natáčení CD nosiče Varhany v Hradci Králové. Své studium na varhany rozšiřovala externě u MgA. Pavla Svobody, Ph.D. a v oblasti klavírní korepetice u doc. Mgr. Michala Chrobáka. Nyní působí na ZUŠ ve Smiřicích, kde vyučuje hru na klavír, keyboard a varhany. Nadále se věnuje koncertní činnosti i korepetici sólistů.

Kristýna Soukupová (*1991, Hodonín),

studovala Konzervatoř Evangelické akademie v Olomouci, kde roku 2012 získala absolutorium v oboru Sólový zpěv pod vedením MgA. Petry Špačkové–Lintymerové. V rámci studií se účastnila pěveckých interpretačních kurzů barokní hudby či Mistrovských interpretačních kurzů Gabriely Beňačkové na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V akademickém roce 2013–2014 nastoupila na Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové do pěvecké třídy MgA. Petra Špačka, Ph.D. Během studia na Hudební katedře absolvovala zahraniční stáž v oboru Music and Performing Arts na Akademii im. Jana Długosza v Czestochowe v pěvecké třídě Katarzyny Susky–Zagórskej. V letech 2014, 2017 a 2018 obdržela ocenění na Interpretační soutěži Pedagogických fakult České republiky s mezinárodní účastí. V rámci Pedagogických dnů vystupovala na Slavnostních koncertech pro Univerzitu Hradec Králové, při nichž spolupracovala s Komorní filharmonií Pardubice a Filharmonií Hradec Králové. Roku 2019 ukončila magisterské studium diplomem s vyznamenáním. V současné době pokračuje v doktorském studijním programu na Hudební katedře Univerzity Hradec Králové v oboru Hudební teorie a pedagogika. V roce 2022 absolvovala praktickou stáž na Conservatorio Statale „Luigi Cherubini” ve Florencii v pěvecké třídě Donately Debollini. V rámci doktorského studia a s ohledem na vědecké téma své dizertační práce spolupracovala s odborníky z italských knihoven ve Florencii, Miláně, Benátkách a Bergamu. V srpnu tohoto roku se účastnila 25. ročníku Mezinárodní hudební soutěže „Concorso Pietro Argento” v italském Gioia Del Colle (Bari), kde společně s klavíristou Michalem Chrobákem získala 3. místo v kategorii Musica Vocale da Camera. Repertoár Kristýny Soukupové zahrnuje operní a operetní árie, nejvíce se ovšem soustřeďuje na interpretaci písňového repertoáru českých a světových skladatelů.