Úvod > Aktuality > Komorní koncert houslistky Aleny Mazgajové a klavíristy Petra Čecha

Komorní koncert houslistky Aleny Mazgajové a klavíristy Petra Čecha

Datum konání:
29.3.2023

Alena Mazgajová Čechová dosahuje výrazných soutěžních úspěchů již od svých desíti let, kdy se stala laureátkou ve dvou ročnících mezinárodní Kocianovy houslové soutěže. Následuje prvenství v houslové soutěži Akademie Louise Spohra ve Freiburgu, absolutní vítězství v mezinárodní rozhlasové soutěži Concertino Praga a v soutěži O evropskou hudební cenu v Luxemburgu. Houslistka má za sebou úspěšná sólová i komorní vystoupení na prestižních hudebních festivalech v Evropě i zámoří. Od roku 2007 vyučuje na Fakultě umění Ostravské univerzity.

Petr Čech je nositelem cen mnoha mezinárodních soutěží, u nás i v zahraničí (Pražské jaro 2006, Lucemburk, Gdańsk, Brno, Opava). Vystupuje na prestižních festivalech Audite Organum, Pražské jaro, Mezinárodní varhanní festival Olomouc, Kamień Pomorski, Soči Barcelona, Passau, International du Domaine Forget-Québec. Působí jako varhaník v pražském Chrámu Matky Boží před Týnem. Vyučuje na varhanním oddělení Pražské konzervatoře a v roce 2018 se stal jejím ředitelem.

Vstupenky k zakoupení zde.

Plakát koncertu 29. března

Zdroj: www.kulturafm.cz