Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zveme na mimořádný koncert

Zveme na mimořádný koncertDatum konání:
10.2.2022

Bonusový koncert žáků ZUŠ Frýdek-Místek

Ve čtvrtek, 24. února 2022 v 19 hodin, se v secesním sále Základní umělecké školy uskuteční koncert nejlepších žáků ZUŠ Frýdek-Místek, který je po dvou letech omezení kulturních vystoupení opět příjemnou příležitostí pro jejich prezentaci. Koncert, který pořádá Kultura F≈M, bude zařazen jako bonus celoročního cyklu koncertů pro kulturní veřejnost.

Na koncertě se představí dvacítka mladých talentů, kteří školu i naše město často reprezentují na různých koncertech, přehlídkách a soutěžích. Jsou to jednak komorní soubory - flétnový soubor TeMPrA, kytarové kvarteto či akordeonové trio, ale také sólisté. Kromě hudebních nástrojů bude rovněž zastoupen zpěv i recitace. Akordeonistky a kytaristé například vystoupili v rámci posledního zahraničního zájezdu na koncertech ve Finsku, Estonsku a Lotyšsku.

Na koncertě také vystoupí Veronika Šedová (housle) a Tereza Nguyen (klavír), mladá talentovaná děvčata, která v minulých dnech úspěšně vykonala přijímací zkoušky na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a zvolila si tak hudbu jako budoucí povolání.

Práce pedagogů a příprava studentů byla v posledních dvou letech kvůli covidové pandemii velmi složitá a rovněž prezentace výsledků výuky se často omezila jen na přenosy prostřednictvím moderních technologií popř. umístění na YouTube kanál školy. A právě proto je koncert nyní příjemnou příležitostí, jak opět prezentovat tyto mladé a hudebně nadané studenty. Věříme, že tento autentický koncert potěší kulturní veřejnost a práce našich pedagogů a studentů bude tak oceněna.

Vstupenky v ceně 50 Kč bude možno zakoupit před koncertem popř. v Turistických informačních centrech.