Úvod > Aktuality > Podzimní varhanní a pěvecký koncert

Podzimní varhanní a pěvecký koncert

Datum konání:
3.10.2022

Srdečně Vás zveme v pondělí 3. října od 17 hodin do koncertního sálu školy (Hlavní třída 11).

Na podzimním koncertě vystoupí varhaník Josef Kratochvíl společně se svojí manželkou – zpěvačkou Anetou Kratochvílovou.

varhany světlejší.jpg

Josef Kratochvíl – varhany

Od pěti let se věnoval hře na klavír, později i varhanám. Absolvoval Hudební akademii Karola Szymanowského v polských Katovicích ve varhanní třídě Juliana Gembalského a klavírní třídě Roberta Marata. Svá studia završil v letošním roce, kdy absolvoval Meisterklasse (s nejvyšším vyznamenáním) na Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy v Lipsku, Německo, kde studoval u prof. Martina Schmedinga (varhany) a prof. Jacquese Ammona (klavír). Své vzdělání si rozšířil na stáži v USA a na řadě mezinárodních varhanních mistrovských kurzech pod vedením světoznámých hudebníků.

Josef Kratochvíl je také uměleckým ředitelem mezinárodního varhanního festivalu Podzimní varhany ve Valašském Meziříčí.

Aneta Kratochvílová - soprán

Zpěvu se věnovala od malička, v dětství vystupovala jako zpěvačka cimbálových muzik. Po absolutoriu Janáčkovy akademie múzických umění v Brně absolvovala zahraniční stáž na Hudební akademii Karola Szymanowského v polských Katovicích. Dále se zúčastnila mnoha mezinárodních mistrovských kurzů: Olga Pasiecznik, Stefania Donzelli, Rainer Trost, Michail Lanskoi atd. V sezóně 2018/2019 debutovala v Lipské opeře, kde ztvárnila tyto role: Frasquita (Carmen), První šlechtický sirotek (Růžový kavalír), Contessa Ceprano (Rigoletto). Spolu se souborem Lipské opery se v březnu 2019 zúčastnila Hong Kong Arts Festivalu v Číně.
Její repertoár je zaměřen na klasickou hudbu (klasické písně, árie a duchovní hudbu).