Hlavní budova ZUŠ

finlandia_icon


Finsko - Mikkeli
Spolupráce mezi Základní uměleckou školou ve Frýdku-Místku a hudební školou ve finském městě Mikkeli vznikla v roce 2002. Tehdy při své návštěvě České republiky navštívil naší školu dirigent studentského orchestru pan Olli Helske.V květnu 2004 přijel do našeho města studentský orchestr z Mikkeli se svým dirigentem a s ředitelem školy panem Ilmo Pokkinenem a 10. května jsme uspořádali společný koncert u příležitosti vstupu České republiky do Evropské unie.Od té doby jsme začali připravovat naší cestu do finska a protože se našim přátelům velice líbil náš folklor, vyžádali si kromě školního orchestru rovněž cimbálovou muziku Graj.

 

polonia_icon
Polsko - Konin
Spolupráce dvou uměleckých škol vznikla v roce 2004. Po prvotních písemných kontaktech nás ředitel školy pan Andrzej Wójcinski a zástupce ředitele pan Krzysztof Pydynski pozvali na koncertní vystoupení do Polska.
 

SlovakiaSlovensko - Základná umelecká škola Ladislava Stančeka Prievidza K prvnímu setkání představitelů obou škol došlo v listopadu roku 2009 v Prievidzi u příležitosti regionální kytarové soutěže.Tehdy se ředitelé obou škol - Gabriela Tunáčková a Ladislav Muroň domluvili na možné spolupráci v následujících létech.

 
Spolupráce mezi Základní uměleckou školou ve Frýdku-Místku a hudební školou ve finském městě Mikkeli vznikla v roce 2002. Tehdy při své návštěvě České republiky navštívil naší školu dirigent studentského orchestru pan Olli Helske.V květnu 2004 přijel do našeho města studentský orchestr z Mikkeli se svým dirigentem a s ředitelem školy panem Ilmo Pokkinenem a 10. května jsme uspořádali společný koncert u příležitosti vstupu České republiky do Evropské unie.

Od té doby jsme začali připravovat naší cestu do finska a protože se našim přátelům velice líbil náš folklor, vyžádali si kromě školního orchestru rovněž cimbálovou muziku Graj.

K prvnímu setkání představitelů obou škol došlo v listopadu roku 2009 v Prievidzi u příležitosti regionální kytarové soutěže.Tehdy se ředitelé obou škol - Gabriela Tunáčková a Ladislav Muroň domluvili na možné spolupráci v následujících létech.

 

Údaje o škole


Základní umělecká škola Frýdek-Místek

Hlavní třída 11
738 01 Frýdek-Místek

tel. 558 431 375
(Místek)
tel. 558 63 00 71
(Frýdek)
tel.  595 172 172
(Výtvarný obor)

IČO: 00847071
IZO: 000847071
Bankovní spojení:
ČSOB 179695702/0300

Virtuální prohlídka


Napište řediteli

Chcete omluvit žáka z výuky? Máte dotaz, připomínku, stížnost, pochvalu?
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.