Absolventi školy

Škola vychovala desítky výkonných umělců (hudebníků, herců, výtvarníků a tanečníků), kteří našli své uplatnění v kulturním světě. Dále školou prošly stovky mladých lidí, pro které se umění stalo koníčkem.

K nejvýznamnějším osobnostem, které prošly v minulosti naší školou patří bývalí ředitelé moravských konzervatoří a významní hudební skladatelé Milan Báchorek (Ostrava) a Evžen Zámečník (Brno).
Z instrumentalistů je to např. violoncellista Bohuslav Pavlas, klavíristka Jarmila Fackenbergová-Panochová.
Z pedagogů to jsou profesorky Janáčkovy konzervatoře Ostrava Bohuslava Kunzová (kytara) a Martina Zelová (varhany), ale také Marta Toaderová (klavír).

Na jazzovém poli se uplatnili především Milan Michna (trubka) a Leo Skuplík (flétna, klavír).

Na televizních obrazovkách a ve filmu se proslavila přední česká herečka Ivana Chýlková a televizní "rosnička" Michaela Dolinová.

Na startu své umělecké kariéry je mladý klavírista Ivo Kahánek (vítěz klavírní soutěže Pražského jara 2004), ale i řada dalších mladých lidí, kteří studují na konzervatořích, univerzitách a na jiných uměleckých školách.
Údaje o škole

Základní umělecká škola Frýdek-Místek

Hlavní třída 11
738 01 Frýdek-Místek

(Místek)
(Frýdek)
tel.  595 172 172
(Výtvarný obor)

IZO: 000847071
Bankovní spojení:
ČSOB 179695702/0300

Napište řediteli

Chcete omluvit žáka z výuky? Máte dotaz, připomínku, stížnost, pochvalu?